Kako štititi prirodu preko Fejsbuka?
Komunikacijom do efikasnije zaštite prirode u Srbiji – koordinacioni sastanak CSOnnect
Obuku na temu komunikacije na društvenim mrežama i koordinacioni sastanak partnera u okviru CSOnnect projekta, održala je Organizacija za poštovanje i brigu o životinjama – ORCA sa svojim partnerima, 22-23. juna u Nišu.
Da li smo svi na Fejsbuku?
Podaci pokazuju da 3,5 miliona građana Srbije koristi Fejsbuk, 380 hiljada LinkedIn, 280 hiljada tviter.
Obuka na temu komunikacije na društvenim mrežama je učesnicima omogućila saznanja o različitim mogućnostima upotrebe društvenih mreža, kao jednog od najmoćnijih kanala komunikacije današnjice. Predstavnici organizacija su, uz pomoć ekspertkinje za komunikaciju – Marije Simić iz Regionalnog centra za zaštitu životne sredine (REC), uspešno identifikovali svoje “ciljne javnosti”, odnosno one grupe građana kojima žele da predstave sebe i svoj rad. Obuka je učenicima takođe pomogla da na osnovu odabranih ciljnih javnosti kreiraju poruke, na osnovu kojih će ih uspešno motivisati, edukovati, obaveštavati ili aktivirati.
Koordinacioni sastanak i obuka na temu komunikacije na društvenim mrežama, održani su u okviru institucionalnog granta koji je deo CSOnnect programa koji implementira Regionalni centar za zivotnu sredinu za Centralnu i Istočnu Evropu (REC), kancelarija u Srbiji, uz finansijsku podršku Švedske agencije za međunarodnu saradnju i razvoj (SIDA).
Naši projektni partneri i članovi konzorcijuma u okviru CSOnnect projekta su: Ekološki pokret „Okvir života“, Udruženje „HаbiProt“, Ekološko društvo Dragačevo, Udruženje „Forum za održivi razvoj“, Udruženje za razvoj organske proizvodnje „Biobalkan“, Planinarsko društvo „Oštra čuka“, Udruženje mladih – Sokobanja „UM“, Udruženje „ZooPlanet“, Agro-turističko ekološko udruženje „Za Jelašnicu“, Ruralni centar „Sova“ i Društvo istraživača „Vladimir Mandić-Manda“.
Leave A Comment